Odzież fitness to dość ogólne określenie, dlatego często miewamy problem z prawidłowym dopasowaniem stroju do naszych najczęstszych zajęć. To oczywiste, że wychodząc na siłownie zdecydujemy się na nieco inne ubrania, niż decydując się na bieganie po parku. Co jednak powinno stanowić dla nas w tej kwestii wyznacznik? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco trudna, dlatego warto jest się bliżej przyjrzeć specyfikacji poszczególnych ciuchów.

Dobry przykład odzieży fitness: Feel Joy!

Istnieją pewne uniwersalne cechy, które powinny być obecne we wszystkich ubraniach sportowych o wysokiej jakości. Od zwykłej, casualowej odzieży muszą one odróżniać swobodnym i dobrze dopasowanym krojem, który jednocześnie nie krępuje ruchów użytkownika. Typowe ubrania do fitnessu zazwyczaj ściśle przylegają do naszej sylwetki, co jest zabiegiem w pełni przemyślanym. Dość unikalne podejście pod tym względem można zaobserwować wśród produktów marki Feel Joy, gdyż wykorzystują one typowy dla ciuchów sportowych krój do stworzenia oryginalnych, podkreślających rzeźbę ciała designów.

Sportowe ciuchy muszą stać się praktycznie naszą drugą skórą, dlatego minimalizuje się ilość luźnych, odstających elementów. Ich charakterystyczna forma ma także za zadanie wspomóc właściwości termoaktywne materiałów, z których są wykonane. Specjalne tworzywa sztuczne przepuszczają nadmiar ciepła uwalniany przez ciało, zapewniając optymalną temperaturę dla organizmu, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Jakie ubrania stosuje się przy poszczególnych dyscyplinach?

Pomimo tych wspólnych cech, odzież fitness posiada liczne specjalizacje, projektowane z myślą o:

  • konkretnych aktywnościach fizycznych
  • porach roku
  • typach sylwetki

Najmniejsze wymagania stawiane są wobec produktów przeznaczonych do ćwiczeń wewnątrz, w pomieszczeniach wyposażonych klimatyzację i ogrzewanie. Muszą one być wygodne i dostatecznie trwałe, a właściwości termoizolacyjne są kwestią drugorzędną. Ciuchy wchodzące w tą kategorię powinny być jednak higieniczne i nie nasiąkać nieprzyjemnym zapachem potu.

Wygląda to nieco inaczej w przypadku ubrań przystosowanych do ćwiczeń w plenerze, jak street workout czy choćby jogging. Jak wiadomo, warunki pogodowe bywają różne i nie można pozwolić im zaburzyć naszego planu treningowego. Idealna odzież fitness to taka, która skutecznie reguluje temperaturę naszego ciała, ochraniając przed zimnem i odprowadzając nadmiar ciepła generowanego przez mięśnie. Poza tym, ciuchy te powinny być maksymalnie lekkie, aby nie krępować nas podczas gimnastyki.

 

Banner Content
Tags: ,

Related Article

No Related Article