Co to jest SEO?

Dla osób, które dopiero wkraczają w świat pisania tekstów na strony internetowe, pojęcie SEO może być niezrozumiałe. Ponadto często jest mylone z pozycjonowaniem strony www. Czym więc różnią się te dwa pojęcia?

SEO z angielskiego oznacza Search Engine Optimization, czyli optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe. Ma na celu osiągnięcie jak najwyższej pozycji podczas wyszukiwania konkretnego, kluczowego wyrażenia.

Czym SEO różni się od pozycjonowania stron?

Oba pojęcia są często mylone przez to, że zarówno SEO jak i pozycjonowanie, dotyczy wyników wyszukiwania oraz pozycji stron w wyszukiwarce internetowej. SEO jest odpowiedzialne za przekształcenie strony internetowej tak aby dopasować ją do postrzegania przez wyszukiwarkę – czyli aby dana strona widniała na wysokiej pozycji np. w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron jest pewnym procesem, w skład którego wchodzi wspomniane już SEO. Proces ten umożliwia stabilne miejsce w wyszukiwarce po wpisaniu frazy kluczowej. Oba pojęcia są mocno zależne od siebie, ponieważ dzięki optymalizacji możemy dostosować treść, linki oraz inne rzeczy składające się na stronę internetową, tak aby była widoczna.

Co powinno zawierać SEO?

SEO to proces związany z optymalizacją treści, kodu oraz stryktury strony. Optymalizacja treści powinna zawierać przede wszystkim unikalny tekst, który zawiera treści kluczowe odpowiadające danej tematyce. Ważne jest także zedytowanie tekstu – nagłówki, pogrubienia, pochylenia itp. Innym elementem optymalizacji treści jest linkowanie wewnętrzne. Czyli odsyłanie do podobnych treści znajdujących się na danej stronie internetowej.
Zaś optymalizowanie kodu i struktury oparte jest na poprawnym wyświetlaniu się strony dla czytelników oraz dostępność na różnych sprzętach elektronicznych posiadających Internet. Bardzo istotnym elementem też jest szybkość z jaką ładuje się strona. Można to regulować w prosty sposób, chociażby konwertowaniem obrazów, które zawiera tekst na stronie.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article

No Related Article